Od dnia 1 maja 2021 roku w budynku Przychodni Specjalistycznej „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o. przy ulicy Konopnickiej 1 w Ełku rozpoczął działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I stopnia referencyjnego), który jest podstawą nowego modelu systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w wieku 0-21 lat. Dzięki kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia możemy pomóc tym, którzy często o tę pomoc sami się nie upominają. Zasadą pracy Ośrodka jest indywidualne, a zarazem całościowe postrzeganie problemów zgłaszających się do niego pojedynczych pacjentów i całych rodzin.

Do Ośrodka mogą zgłaszać się rodzice dzieci oraz młodzież (osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na korzystanie ze świadczeń Ośrodka) w przypadku występowania niepokojących objawów związanych z problemami psychicznymi. Nasi Pacjenci otrzymają pomoc specjalistów bezpłatnie, bez skierowania.

Naszymi pacjentami mogą być:

 1. dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego tj. poniżej 7 roku życia
 2. dzieci i młodzież objęte obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki
 3. młodzież kształcąca się w szkołach ponadpodstawowych do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia
 4. członkowie rodzin dzieci i młodzieży będącymi naszymi pacjentami oraz ich opiekunowie prawni

Celem działania Ośrodka jest wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży we własnym środowisku, jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, co zdecydowanie zmniejsza stres oraz sprawia, że opieka odbywa się w bardziej znanym środowisku. Pomaga to również uchronić osoby zmagające się z problemami natury psychologicznej przed trafianiem do szpitali psychiatrycznych. Dzięki włączeniu w system terapeuty środowiskowego usprawniony jest kontakt z opiekunem prawnym oraz szkołą dziecka, co przedkłada się na korzystne efekty również poza Ośrodkiem.

Problemy psychiczne dzieci i nastolatków to palący problem, który nasilił się jeszcze mocniej w trakcie trwającej pandemii koronawirusa. Reforma ochrony zdrowia była więc niezbędna i doprowadziła do opracowania nowego modelu wsparcia psychologicznego dla tej grupy pacjentów.

Nasz Zespół

W Ośrodku zatrudnieni są psycholodzy, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi, którzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, potrafią pracować w środowisku pacjenta oraz gwarantują zachowanie tajemnicy zawodowej.

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży:

1. Psychoterapeuci

 • mgr Justyna Danuta Wojsiat – Kierownik Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
 • mgr Jarosław Bartnowski
 • mgr Michał Łebski
 • mgr Joanna Marek-Banach

2. Psycholodzy:

 • mgr Jarosław Bartnowski
 • mgr Michał Łebski
 • mgr Karolina Anna Duchnowska
 • mgr Katarzyna Sochacka
 • mgr Anna Ewa Domżalska

3. Terapeuci środowiskowi

 • mgr Kinga Malinowska
 • lic. Paweł Niedźwiecki
 • mgr Dorota Ramotowska

Ta strona używa plików cookies.
Czytaj więcej...
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ